Вогонь – це стихія, яка часом виходить з-під контролю людини. Руйнування, які здатний нанести пожежа, досить масштабні і глобальні. Однак ніщо матеріальне не може зрівнятися з людськими життями. А саме вони найбільше страждають від вогняної стихії. Правила протипожежної безпеки необхідно дотримуватися всім без винятку. Особливо важливо розповідати про них дітям.  

Основні причини виникнення пожеж

Згідно зі статистикою, близько 90% всіх пожеж стають результатом дії людини. І тільки зовсім маленька їх частина відбувається в силу інших обставин. Як правило, частою причиною загоряння стають несправні електричні прилади та їх неправильне використання. Забуте включене обладнання може спровокувати коротке замикання, і, як наслідок, навіть невелика іскра принесе біду. Одночасна робота декількох потужних приладів здатна пошкодити електромережу. Також протипожежна безпека передбачає обережне поводження з сірниками, легкозаймистими речовинами і всілякими аерозолями, які використовуються поблизу відкритих джерел вогню. Найчастіше причиною побутових пожеж стають непогашену цигарку. Стихія може прокинутися і від самозаймання деяких хімічних речовин. Чимало проблем приносять з собою і лісові пожежі. Перш за все вони руйнують природу, в окрузі гине все живе. Тому розроблені спеціальні правила протипожежної безпеки. Для кожної категорії (населення, промислові підприємства, офіси) вони є обов`язковими.

Пожежна безпека на природі

Лісова пожежа являє собою горіння рослинності, яким неможливо управляти. Виділяють низові пожежі, підземні і верхові. При першому типі знищується приґрунтовому покрив. Підземна пожежа (як правило, горить торф) характеризується проникненням вогню вглиб землі, руйнуванням кореневої системи рослин. При верховій пожежі знищується біомаса деревостану. Громадяни зобов`язані знати такі правила протипожежної безпеки в лісі. Перш за все забороняється розводити багаття на торфовищах, під кронами дерев, на ділянках з великою кількістю сухої трави. Місце для розведення вогню повинно бути обкопане. Після використання багаття в тих чи інших цілях його потрібно ретельно загасити, наприклад, засипати піском. У лісі забороняється кидати непогашений недопалок або сірники на землю. Під час полювання не можна застосовувати пижі їх горючих матеріалів. 

Правила протипожежної безпеки

Починаючи з дошкільного віку, діти зобов`язані знати, яку небезпеку несе вогонь. Тому дорослі в формі гри повинні надати всю необхідну інформацію. Перш за все, потрібно розповісти, що гратися із сірниками або біля відкритого вогню не можна. Також важливо правильно поводитися з електроприладами, не залишати їх включеними. Ну і, найголовніше, відразу повідомляти дорослим про початок пожежі.

Поведінка дитини при виникненні спалаху  

Кожна дитина повинна знати номер телефону, за яким необхідно дзвонити під час пожежі. Діти зобов`язані знати, що при загорянні приміщення його необхідно відразу ж покинути. При цьому двері за собою треба закрити, щоб не дати вогню розповсюджуватися. Правила протипожежної безпеки забороняють ховатися від стихії в шафах, коморах. Якщо немає можливості покинути приміщення, то необхідно відкрити вікно і покликати на допомогу. Якщо загорівся одяг, то слід погойдатися на підлозі до повного згасання вогню. При пожежі, що виникла в під`їзді, не можна залишати квартиру. Необхідно відкрити вікна, балкон і покликати на допомогу. Дуже важливо пам`ятати такий момент: при евакуації з квартири під час пожежі ні в якому разі не можна користуватися ліфтом. Може пропасти електроенергія, і кабінка ліфта стане небезпечною пасткою.

Електробезпека


З початком літа у ваших дітей з'явилося більше вільного часу на прогулянки та ігри на вулиці. Разом з тим збільшилася і кількість небезпек, що чатують на малечу. Це автомобільні шляхи з несумлінними водіями, і непристосовані до купання водоймища і, звичайно, електричне обладнання, яке викликає чималий інтерес у підростаючого покоління.

Для запобігання ураження електричним струмом та попередження нещасних випадків звертаємося до батьків з проханням.

Не залишайте дітей без нагляду. Інформуйте їх про правила поводження з електричними приладами та правила поведінки поблизу енергообладнання. Постійно нагадуйте дітям, як себе поводити в критичній ситуації, коли в біду потрапляють вони або хтось з їхніх друзів.

Зокрема зверніть їх увагу на те, що:

- Перш ніж увімкнути побутовий прилад у штепсельну розетку, необхідно оглянути, чи не пошкоджена вилка та перевірити неушкодженість ізоляції електричного проводу.

- Для того, щоб вимкнути побутовий прилад зі штепсельної розетки, потрібно триматись за вилку, а не за шнур.

- Не вставляти у штепсельну розетку цвяхи, шпильки та інші предмети.

- Не ремонтувати пошкоджені вимикачі, лампові патрони, штепсельні розетки, які знаходяться під напругою.

- Не проводити заміну перегорілих або пошкоджених електричних лампочок, які ввімкнуті в освітлювальну мережу.

- Не вбивати цвяхи в стіни у місцях можливого знаходження електропроводки.

- Не підніматись по опорах ліній електропередач до електропроводів та на дахи споруд, над якими проходять електричні проводи.

- Не проводити ігри поблизу ліній електропередач.

- У разі виявлення обірваного проводу лінії електропередач, ні в якому разі не наближатись до нього і негайно повідомити про це дорослих.

- Не влізати на територію загороджених трансформаторних підстанцій та в їх приміщення.

Вас вітає офіційний сайт ЗДО с. Чишки

off canvas menu