Правила поведінки в лісі для дітей

1. Якщо ви зібралися піти в ліс, попередьте про це рідних. Обов'язково візьміть з собою сірники, компас, ніж і заряджений мобільний телефон. Ці речі допоможуть вам розпалити багаття, зорієнтуватися в лісі, а при необхідності - викликати рятувальників.

2. Йдучи до лісу, надягайте яскравий і зручний одяг. В камуфляжі, в темному одязі - коричневого, зеленого, синього кольору - вас буде важко помітити навіть з близької відстані. Одягайте куртки помітних відтінків: червоні, оранжеві, жовті або білі. Бажано, щоб на одязі були смужки або прикметні малюнки, а найкраще - світловідбиваючі елементи. Взуття повинне бути зручним і легким. Для тривалих прогулянок у лісі завжди беріть з собою теплий одяг (навіть влітку), а також дощові плащі і пакети, які збережуть ваше взуття сухим, якщо раптом піде дощ.
3. Не йдіть далеко від знайомих місць. В запалі азарту збирання грибів та ягід можна абсолютно непомітно для себе втратити своїх супутників і збитися з шляху.
4. Якщо хто-небудь з вашої компанії загубився, спробуйте докричатися до нього і ні в якому разі не йдіть з того місця, де стоїте. Пам'ятайте, що очікування може виявитися досить тривалим.

5. Якщо ви заблукали в лісі, перше правило - не піддаватися паніці!
6. Насамперед спробуйте визначити напрямок, звідки ви прийшли. Прислухайтеся, можливо, ви почуєте крики людей, гавкіт собак, шум машин або потягів. Щоб краще чути, можна притиснути вухо до землі. Ідіть на звук; якщо він буде ставати голосніше - ви йдете в правильному напрямку. Крім того, ви можете побачити електричні дроти або дахи високих будинків. Якщо ви чуєте шум струмка, йдіть у напрямку до джерела звуку. Відшукавши струмок, ідіть за його течією. Струмок виведе вас до річки, а річка - до людей.
7. Заходячи в ліс, подивіться на стрілку компаса і запам'ятайте, з якого боку світу ви в нього заходьте.
Якщо раптом виявиться, що компас несправний, подивіться на сонце: виходити з лісу потрібно в бік, протилежний тому, по якій ви зайшли в ліс. При цьому потрібно, звичайно ж, врахувати, скільки часу ви гуляли по лісу, так як за цей час сонце змінить своє положення на небі.
8. Безпосередньо в лісі можна визначити сторону світу за природними розпізнавальними знаками. Найбільш розлогі гілки дерев вказують на південь, а мох росте рясніше на північній частині дерева, пенька, каменю або кам'янистого виступу. Мурашники також розташовуються на південній стороні дерев і пнів. Крім того, північна сторона мурашника - більш полога, ніж південна. Кора зазвичай грубіша і темніша з північного боку стовбура. Квіти повертають свої голівки до півдня не тільки в сонячну, але і в хмарну погоду. Ще одним орієнтиром можуть виявитися перелітні птахи. Восени вони летять на південь, а навесні - на північ.
9. Не скорочуйте дорогу, якщо йдете по знайомій місцевості, особливо через болота та яри. Якщо ви помітили, що рухаєтеся по колу, не панікуйте. Запам'ятайте найбільш прикметні лісові орієнтири або зробіть їх самі.
10. Якщо ви точно знаєте, що вас будуть шукати, розведіть багаття і голосно співайте веселі пісні.
11. Якщо обставини змушують вас заночувати в лісі, слід ретельно вибрати місце для ночівлі. Воно повинно бути сухим і пологим. Можна побудувати курінь з підручних засобів. Постіль зробіть з хвойного гілля, а вогнище бажано підтримувати всю ніч. Дим порятує від комах, полум'я гріє.
12. Якщо після численних спроб вибратися з незнайомого лісу ви зрозуміли, що зробити це вам не вдасться, телефонуйте рідним або в службу порятунку (телефон 101).

Вас вітає офіційний сайт ЗДО с. Чишки

off canvas menu